معرفی کامل تکنولوژی نانو زایکوسیل
صفحه نخست/درباره محصول/اینجا
عایق رطوبتی نانو؛ محافظ ساختمان ها و سازه ها در برابر نفوذ آب
تمام آنچه که باید در مورد زایکوسیل بدانید ...

معرفی کامل تکنولوژی نانو زایکوسیل

در طول تاریخ ساختمان‌سازی یکی از مهم‌ترین دغدغه‌ها، مقابله با مشکلات ناشی از نفوذ آب به ساختمان و ایجاد خرابی‌های ساختاری و سطحی بوده است و می‌توان گفت در ساخت و سازهای امروزی نیز همین مساله وجود دارد.

آب می‌تواند به دو صورت طبیعی و یا مصنوعی برای ما مشکل‌ساز شود. گاهی اوقات منشا مشکل در اختیار ما نیست و گاهی نیز خودمان برای بدست آوردن مزیتی دیگر سبب بروز مشکل می‌شویم و تلاش می کنیم آن را برطرف کنیم. مثلا باران باعث نم زدگی سقف خانه و کثیفی نمای ساختمان می شود و یا نفوذ آب‌های زیرسطحی فونداسیون ساختمان را در معرض نشت آب قرار می‌دهد؛ که منشا آن دست ما نیست. ساختن استخر، سونا، جکوزی، آبنما و ... هم خودمان انتخاب می‌کنیم که در صدد جلوگیری از نفوذ و ایجاد خرابی آب برمی‌آییم.

امروز راه حلی کامل برای محافظت کامل ساختمان‌ها و سازه‌ها در برابر نفوذ آب با فناوری نانو، به نام زایکوسیل در اختیار شماست تا بتوانید کلیه عملیات‌های آب‌بندی، رفع نم و رطوبت، محافظت نما در برابر شوره و کثیفی و عایق کاری رطوبتی را انجام دهید.

روش عملکرد زایکوسیل

ماده ضدآب‌سازی واکنشی و نفوذی نانو با قابلیت حفظ تنفس سازه

زایکوسیل ماده نانوتکنولوژی اورگانوسیلان است که وقتی محلول آن را روی سطح آجری، سیمانی، سنگی، سفالی و بتنی اجرا می‌کنید؛ در سطح نفوذ کرده و با سیلیس موجود در سطح و عمق مورد نظر واکنش داده و با تغییر ماهیت شیمیایی سطح از آبدوست به آبگریز، آن را ضدآب می‌کند. این محصول نانو به‌صورت محلول در آب است و کاملا دوستدار محیط زیست می‌باشد، به نحوی که می‌توانید آن را بدون نیاز به هیچ‌گونه تجهیزات ایمنی در محیط بسته و باز به سادگی اجرا کنید.

روش عملکرد مولکول زایکوسیل

در ابتدای مطلب تاکید شد که زایکوسیل اورگانوسیلان است و دلیل آن اینست که اگر در زمینه ضدآب‌سازی و آب‌بندی سطوح و مصالح ساختمانی سر و کار داشته باشید، حتما نام سایر فناوری‌های موجود در این رابطه را حداقل یکبار استفاده کرده‌اید و یا نام آن‌ها را شنیده‌اید. و به خوبی می‌دانید که سایر فناوری‌ها چه مشکلاتی در زمینه آب‌بندی و محافظت از سازه دارند. فناوری‌های پوششی مانند ایزوگام، رنگ، رزین و ... با این‌که سطح را آب بند می‌کنند اما به دلیل ساختار پوششی و آسیب‌پذیری در برابر نور خورشید، خراش و تراش سطح؛ طول عمر کوتاهی نسبت به فناوری‌های ضدآب‌سازی نفوذی دارند. سایر فناوری‌های غیر اورگانوسیلان هم هر کدام دارای معایب مختلفی هستند که ضریب اطمینان مارا در استفاده از آن‌های کاهش می‌دهد.

اما حدودا 40 سال هست که در اروپا و آمریکا از ترکیبات اورگانوسیلان پایه حلالی برای ضدآب سازی سطوح پایه سیمانی استفاده می‌شود. این ترکیبات بهترین راهکار برای آبگریز کردن سطوح است ولی بزرگترین عیب آن هزینه بالای آن است. دکتر آجای رانکا در شرکت زایدکس هندوستان پس از تحقیق و بررسی روی این ترکیبات و آمیختن آن با فناوری نانو، زایکوسیل را که یک فناوری اورگانوسیلان پایه آبی است تولید کرد و آن را در ایالات متحده آمریکا به ثبت رساند. در نتیجه زایکوسیل هم توانسته خصوصیات ترکیبات اورگانوسیلان پایه حلالی را به همراه داشته باشد و هم به دلیل نانو بودن بسیار با صرفه است.

 

کاربرد و مصارف زایکوسیل

محافظت ساختمان و سازه خود را در برابر آب به زایکوسیل بسپارید

زایکوسیل در موارد مختلف از مصارف کوچک خانگی تا استفاده در پروژه‌های بزرگ برای محافظت کامل ساختمان‌ها و سازه‌ها در برابر رطوبت و نفوذ آب کاربرد دارد. بیش از 20 کاربرد زایکوسیل در بخش اختصاصی وبسایت به همراه آموزش روش اجرایی معرفی شده است که می‌توانید در این بخش آن‌ها را مشاهده نمایید.

نکته بسیار مهمی که در کار با زایکوسیل باید مد نظر داشت اینست که زایکوسیل پس از اجرا، هیچ تغییر ظاهری در سطح ایجاد نمی‌کند و شاهد تغییر رنگ، براقی یا ماتی، سُر شدن و یا زبر شدن و ... نخواهید بود. ویژگی‌ای که در بسیاری از محصولات این حوزه وجود ندارد و مشخصات ظاهری سطح تغییر می‌کند.

 

روش اجرای زایکوسیل

در سه حرکت به آسانی ضد آب کنید

اجرای زایکوسیل بسیار آسان می باشد و به طور کلی در 3 مرحله فرآیند ضدآب سازی با زایکوسیل صورت می‌گیرد. برای این کار ابتدا باید سطح مورد نظر را خوب تمیز کرده و سطح آن را از هرگونه چربی، جرم و کثیفی پاک کنید. سپس زایکوسیل را به نسبت لازم که در دستورالعمل اجرایی زایکوسیل آمده است با آب محلول کنید (که نسبت 1 به 20 به بالا می‌باشد) و محلول شفاف حاصل را روی سطح سیمانی، سنگی، آجری، بتنی و سفالی مورد نظر با به وسیله قلم‌مو، چتکه، اسپری و ... یکبار بصورت کاملا اشباع اجرا کنید.

بعد از اجرا 24 تا 48 ساعت باید منتظر بمانید تا واکنش و نفوذ ذرات نانویی زایکوسیل در سطح کامل شده و خشک گردد. حالا دیگر سطح شما ضدآب است!

 

طول عمر سطح عمل شده

عایق رطوبت نانوی دائمی در دستان شما ...

ذرات نانوی زایکوسیل با سطح واکنش می‌دهد و پیوند شیمیایی برقرار می‌شود؛ پس یعنی زایکوسیل جزئی از سطح شده و دیگر نمی‌توان آن را مانند فناوری‌های پوششی مثل ایزوگام، قیرگونی، لایه‌های پوششی و رنگ‌ها از سطح جدا کرد. ضمن این‌که حرارت نمی‌تواند باعث تخریب پیوند میان زایکوسیل و سطح شود ولی سایر تکنولوژی‌ها نمی‌توانند در برابر حرارت مقاومت کرده و پوسته پوسته شده و بصورت لایه‌ای از سطح جدا می‌شوند.

وقتی زایکوسیل در سطح نفوذ می‌کند (بطور میانگین بین 3 تا 5 میلیمتر) دیگر بسیاری از اثرات جوی و محیطی مانند نور خورشید و خراشیدگی روی آن اثر گذار نیستند و همین امر علتی برای طول عمر بالای زایکوسیل روی سطح عمل شده با زایکوسیل است.

 

هزینه‌های زایکوسیل

با فناوری نانو اقتصادی کار کنید

وقتی صحبت از هزینه و فایده یک محصول مطرح می‌شود، جنبه‌های مختلفی باید مورد بررسی قرار بگیرد؛ بخصوص اگر یک محصول دارای رقبای سنتی باشد معمولا مقایسه‌های اشتباه صورت می‌پذیرد که نمی‌شود به عنوان معیار درست در تصمیم‌گیری‌‌ها از آن‌ها استفاده کرد. نکته مهمی که باید در نظر بگیرید اینست که شاید در نگاه اول هزینه زایکوسیل بالا به نظر برسد، اما وقتی به کیفیت، طول عمر، ویژگی‌های اجرا و عملکرد آن نگاه می‌کنید متوجه می‌شوید هزینه سیستم ضدآب سازی زایکوسیل نه تنها زیاد نیست، بلکه حتی در بعضی از موارد بسیار به صرفه‌تر از محصولات سنتی رقیب خود می‌باشد.

به هر ترتیب اگر بخواهیم در مورد هزینه اجرایی زایکوسیل بصورت عددی صحبت کنیم باید گفت نمی‌توان عدد مشخصی را به عنوان هزینه زایکوسیل بیان کرد؛ چراکه هر پروژه مشخصات مختص به خود را دارد و میزان مصرف ماده و محصولات مکمل طبق این مشخصات تغییر می‌کند. اما می‌توان گفت حداقل هزینه اجرای زایکوسیل به ازای هر متر مربع حداقل 10 هزار تومان می‌باشد.

 

ماده زایکوسیل نانو در بسته بندی اصلی صنایع زایدکس هندوستان در ایران عرضه می شود

بسته‌بندی زایکوسیل

زایکوسیل را با بسته‌بندی اصلی تهیه کنید

زایکوسیل در بسته‌بندی اصلی و پلمپ شده از کمپانی زایدکس هندوستان، در حجم‌‌ 1 لیتری عرضه می‌شود که درصد بالایی (بیش از 75 درصد) از ماده تشکیل دهنده آن را سیلان 100% خالص تشکیل می‌دهد و این به بدین معنیست که شما برای ماده‌ای ارزشمند هزینه می‌کنید، نه محلولی که مشخص نیست چه مقدار از آن واقعا دارای ماده خالص است!

نکته حائز اهمیت دیگر این است که زایکوسیل را باید حداقل با 20 برابر آب محلول کرد، لذا به راحتی می‌توانید آن را به محل پروژه حمل کرده و در محل پروژه حداقل 21 لیتر ماده عایق رطوبت نانو داشته باشید و عملا شما هزینه 21 لیتر عایق رطوبت نانو می‌پردازید.

 

ماندگاری زایکوسیل

در شرایط عادی زایکوسیل بیش از 4 سال دارای ماندگاری است و خاصیت خود را از دست نمی‌دهد. اما اگر آن را با آب محلول کنید بایستی آن را در کمتر از 24 ساعت استفاده کنید، وگرنه کم‌کم با آب واکنش داده و خاصیت آبگریزکنندگی خود را از دست می‌دهد. پس توجه داشته باشید که همیشه زایکوسیل را به میزان سطح مورد نیاز خود با آب محلول کنید و همچنین پس از هر بار مصرف درپوش ظرف را محکم ببندید با مولکول‌های آب موجود در هوا باعث تخریب ساختار زایکوسیل نشوند.

 

جمع‌بندی نهایی

با چشمانی باز و خیالی راحت انتخاب کنید

همه توضیحات و محتوای این وبسایت به عنوان وبسایت رسمی زایکوسیل در ایران برای منظور ایجاد آگاهی کاربران و مشتریان آورده شده است. شما به عنوان مصرف کننده نهایی محصولات عایق رطوبت بایستی با آگاهی کامل نسبت به محصول مورد نیازتان و مقایسه انواع فناوری در این حوزه تصمیم‌گیری نمایید. حق شماست که بدانید فرق محصولات نانو با سایر محصولات چیست. باید بتوانید از سابقه فعالیت و رزومه موفق، تاییدیه‌ها، مزایای کلیدی، هزینه‌ها و ... محصولات آگاه شوید تا انتخاب شایسته‌ای داشته باشید.

شرکت اکسیر شرق به عنوان نماینده انحصاری صنایع زایدکس هندوستان افتخار این را دارد که زایکوسیل را بیش از 10 سال در کشور به عرضه کرده و به اذعان بسیاری از متخصصان بازار به جرات می‌توان گفت که معتبرترین و با ثبات‌ترین برند عایق‌های رطوبت نانو می‌باشد. به شما هم پیشنهاد می‌کنیم برند 1 بازار را انتخاب کنید.