۰۵۱ - ۳۶۶۶ ۲۰۲۰

اطلاعات و مشاوره رایگان

info@exirshargh.com

شرکت اکسیرشرق نماینده انحصاری ایران
نیاز به راهنمایی دارید؟

در صورت داشتن هرگونه سوال و یا نیاز به مشاوره می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

شرکت اکسیر شرق
نماینده انحصاری زایکوسیل در ایران

آماده سازی سطح و رفع نواقص 

سطح را با تراشیدن و زدودن تمام ملات سیمان های سست و خارج کردن نخاله ها از محل تمیز کنید. حباب های سطح بتن را با کوبیدن و ساییدن بزدایید. گرد و خاک سطح را با بلور یا جارو برقی صنعتی پاک کنید. در انتها سطح را با واتر جت پر فشار بشویید و صبر کنید تا سطح خشک شود.

 

روش کار با زایکوسیل

محلول سازی زایكوسیل

زایكوسیل را با آب قابل شرب به نسبت 1 به 20 برای سطوح افقی و عمودی رقیق كنید تا محلول تمیز و شفاف بدست آورید. این نسبت تقریباً در تمام دستورالعمل ها ثابت است مگر اینکه مشخصاً ذکر گردد. میزان پوشش عادی حداقل 40 متر مربع وحداکثر 80 مترمربع است. میزان قطعی مصرف به خلل و فرج سطح و میزان جذب آن بستگی دارد.

 

روش غرقاب سازی سطوح افقی

یک لیتر زایکوسیل را به 20 لیتر آب اضافه کنید و خوب مخلوط کنید تا حدود 21 لیتر محلول 1:20 زایکوسیل بدست آورید. دو حوضچه حدود 10 متر مربعی درست کرده و با محلول رقیق شده غرقاب کنید تا سطح اشباع شود و به داخل سازه نفوذ کند. برای بدست آوردن بهترین نتیجه توصیه می شود اعمال ماده روی سطح سر شب هنگامی که دمای هوا کمتر از 25 درجه سانتی گراد است انجام شود.

 

روش غرقاب سازی سطوح عمودی

محلول رقیق زایکوسیل را اعمال کنید. برای بدست آوردن بهترین نتیجه توصیه می شود محلول را از پایین به سمت بالا اعمال کنید. برای تمامی سطوح از روش اسپری کردن برای اشباع ماده روی سطح استفاده کنید.

 

عمل آوری و خشك كردن سطح

سطح باید کاملاً خشک شود. تبدیل سیلانول به سیلوکزان تنها زمانی اتفاق می افتد که سطح پس از اعمال زایکوسیل خشک شود،یعنی به حالتی در بیایدكه به آن خشك استخوانی می گوییم. در موردسطوح مرطوب و خیس برای خشک کردن قبل و بعد از اجرای زایکوسیل ازلامپ های هالوژن یا IR استفاده كنید.

 

فاكتور حیاتی برای موفقیت

رقیق سازی مناسب زایكوسیل، اعمال اشباع و سپس حالت خشك استخوانی سریع، برای دستیابی به بهترین عملكرد دارای اهمیت هستند.

تكنیك های آزمایش انجام صحیح عملیات ضد آب سازی

موفقیت كار ضد آب سازی بر اثبات قطعی عدم نفوذ آب مبتنی است. درك این تكنولوژی آسان است و تكنیك های آزمایشی آن از لحاظ هزینه بسیار مقرون به صرفه است. آزمایش ها توسط كاربران،اجرا كنندگان و خود مشتریان قابل انجام است بدون اینكه نیازی داشته باشند تا برای بارندگی صبر كنند.

مزایا:     الف) راحتی خیال برای اجرا كنندگان و كاربران نهایی

               ب) قابلیت شناخت كامل هزینه توسط اجرا كنندگان

 

آزمایش خراشیدگی

انتظار می رود كه نفوذ زایكوسیل برای بیش از نیم تا یك میلی متر برای ضد آب سازی دراز مدت مناسب است. كارایی این كاربرد را می توان با خراشیدن سطح بكار برده شده، آزمود. در آن آب قرار دهید و بعد كارایی ضد آب سازی را ببینید.

 

آزمایش مخزن آب

برای سطوح افقی می توان آزمایش حوضچه سازی آب به مدت 4 تا 7 روز را انتخاب و عملكرد ضد آب سازی را مشاهده نمود. چنانچه نفوذی به دلیل شكاف های ریز وجود داشته باشد در زیر نشان داده می شوند.

 

آزمایش رایلم

آزمایش رایلم میزان نفوذپذیری و جذب را تحت فشار پایین از خلل و فرج بنا را اندازه گیری می كند.

ورود آب به درون سطح، خسارات زیادی به بار می آورد. كاربرد زایكوسیل, عامل ضد آب كننده مبتنی بر نانوتكنولوژی، سطح را آب گریز می كند و برای دراز مدت سطح را ضد آب می نماید.

وقتی خانه خود را با زایكوسیل ضد آب می كنید، نگرانی اولیه شما «توقف نشتی» است. هیچ سند مكتوب یا منبع بین المللی نمی تواند بهتر ازآزمایش خود شما عملكرد ماده راضمانت كند! طی 12 ساعت از عملیات اجرا می توانید ارزیابی كنید كه ارزش هزینه را داشته یا نه.

 

نتایج

سطحی كه زایكوسیل روی آن بكار برده شود، آب گریز می گردد. بنابراین وقتیكه لوله های رایلم بر روی این سطوح چسبانده می شوند، سطح آب در لوله یكسان باقی می ماند. افت حدود 0/2 میلی لیتر به خاطر مرطوب شدن محل قابل پیش بینی است.

اگر سطح آب پایین تر بیاید، نشان می دهد كه سطح به خوبی با زایكوسیل پوشیده نشده یا غلظت زایكوسیل بكار رفته مناسب نبوده است.