۰۵۱ - ۳۶۶۶ ۲۰۲۰

اطلاعات و مشاوره رایگان

info@exirshargh.com

شرکت اکسیرشرق نماینده انحصاری ایران
نیاز به راهنمایی دارید؟

در صورت داشتن هرگونه سوال و یا نیاز به مشاوره می توانید با کارشناسان ما در تماس باشید.

شرکت اکسیر شرق
نماینده انحصاری زایکوسیل در ایران

زایکوسیل چیست؟

زایکوسیل یک نانو سیلر ۱۰۰ درصد اورگانو سیلان، نفوذی و واکنشی است که جزئی جدایی ناپذیر از سطح می شود. زایکوسیل محلول در آب، ایمن و قابل اجرا با اسپری به منظور ضد آب سازی انواع سطوح ساختمانی مانند آجر، بتن، سیمان، سنگ و غیره می باشد.

ویژگی منحصر به فرد زایکوسیل چیست؟
زایکوسیل مانند پوست بدن ولی به عمق یک میلیمتر در ساختمان شما عمل می کند در حالیکه پلیمرها و رنگها مانند چسب زخم هستند که فقط تا ۰/۰۷۵ میلیمتر در ساختمان نفوذ می کنند. مشکل پوسته شدن با زایکوسیل کلا مرتفع شده چراکه در برابر اشعه فرا بنفش مقاوم بوده و با آب شسته نمی شود.

زایکوسیل چطور کار می کند؟
زایکوسیل تقریباً ۰/۵ تا ۱ میلیمتر درون سطح نفوذ کرده و سطح سیلیسی رابه سطح آلکیل سیلوکزان (آب گریز) تبدیل می کند. خشک شدن کامل سطح برای تکمیل واکنش و دستیابی به خاصیت آبگریزی حیاتی است. کشش سطحی در سطح آب گریز، که توسط زایکوسیل ایجاد شده، باعث می شود تا مولکول آب شکل قطره ای به خود بگیرد. این قطره بزرگ نمی تواند به درون منافذ نانویی سطوح سیمانی وارد شود.


معرفی سیستم ضدآب سازی نانوتکنولوژی با قابلیت تنفس

یک ساختمان محافظت نشده وقتی در برابر بورانی با سرعت ۳۲ کیلومتر در ساعت قرار گیرد می تواند طی مدت ۶ ساعت بیش از ۱۰لیتر آب به ازای هر متر مربع را جذب نماید. یک سازه بتنی در همین شرایط تقریباً ۲۰ لیتر آب جذب خواهد کرد. جذب آب باران صدمات متعدد و جبران ناپذیری را به ساختمان وارد می آورد.

 

صدمات ناشی از آب

الف) صدمات ظاهری:
        - شوره زدگی
        - کپک ها و قارچ ها
        - پوسته شدن رنگ
        - کثیف شدگی زودهنگام

ب) صدمات ساختاری:
        - واکنش سیلیکات قلیایی (ASR)
        - یخ زدگی و ذوب شدن پیاپی آب در مصالح
        - کربونیزاسیون / باران های اسیدی / سولفاته شدن
        - خودگی آهن آلات به کار رفته در اسکلت ساختمان

ضد آب کردن مصالح ساختمانی در طول هزاره اخیر همیشه مشکلی فراگیر بوده است. بعلت نبود آشنایی با سطح نانویی مصالح ساختمانی، این مشکل کاملاً مورد بررسی قرار نگرفته است. پیشرفتهای اخیر در علم و فن آوری، عملاً امکان استفاده از آخرین فن آوری نانو در تولید محصولات ارگانو سیلان (Organo Silane) و سازگار با محیط زیست برای ضد آب کردن انواع مختلف مصالح ساختمانی را فراهم ساخته است. فن آوری نانو تضمین کرده است که عمر این نوع خدمات بیش از بیست تا سی سال با هزینه ای بسیار مقرون به صرفه می باشد.

 

چرا زایکوسیل؟

  • نانو تكنولوژی است ولایه های زیرین غیر آلی را در سطح مولوكولی ضد آب می كند.
  • دوستدار محیط زیست است و میزان ماده منتشره آن به ازای هر متر مربع به طور قابل توجهی كمتر از فناوری مشابه پایه حلالی است.
  • این محصول یک ماده واکنشی است، بنابراین با سطح زیر لایه غیرآلی واكنش داده و پس از انجام واکنش جزیی از ساختار آن می شود به همین دلیل ماندگاری طولانی را فراهم می آورد.
  • زایكوسیل تركیب منحصر به فردی دارد كه در برابر تخریب ناشی از اشعه فرابنفش خورشید، تغییرات دمایی و بارش مداوم باران مقاوم است و می تواند خاصیت آب گریزی را برای بیش از ۲۰ سال حفظ نماید.
  • این محصول بسیار مقرون به صرفه است بطوریکه هزینه زایكوسیل ۱۰ تا ۲۰٪ هزینه فناوری سیلان پایه حلالی می باشد.
  • زایكوسیل و محلول آن غیر قابل اشتعال است و اعمال آن به راحتی با برس، غلتك و اسپری بدون فشار امكان پذیر خواهد بود.
  • پوشش های معمولی بر پایه شیمی تشكیل لایه (film forming) رطوبت را درون لایه های زیرین حبس كرده و منجر به ورقه شدن لایه رنگ در داخل ساختمان می شود درصورتی که پیوند شیمیایی زایكوسیل قابلیت تنفس سازه را حفظ كرده و باعث پوسته شدن رنگ نمی شود.
  • زایکوسیل دارای تائیدیه های IS – ISO – DIN – ASTM از آزمایشگاها و سازمانهای معتبر بین المللی می باشد.
  • این ماده اجرای صدها پروژه موفق در بیش از ۳۰ کشور در دنیا و ایران را در کارنامه کاری خود دارد.
  • زایکوسیل دارای موجودی کالا، نمایندگی فروش و خدمات فنی در ایران می باشد.

دانلود کاتالوگ

zycosil-catalog.pdf حجم: 1.4 مگابایت